Kuruluş
2006
Kuruluş

Firma kablo sektöründe 30 yıldan fazla deneyimi olan Mustafa Çarkıt tarafından kurulmuştur.

Yeni Fabrika
2008
Yeni Fabrika

Artan müşteri taleplerini karşılamak ve üretim kapasitesinin artışına olanak sunmak için firma 13 000 m2 lik bir alana geçerek üretimine devam etmiştir.

Belgelendirme
2012
Belgelendirme

Halihazırda mevcut olan TSE ve HAR belgelerine BASEC belgesi eklenerek kalite standartları son derece yüksek bu sertifika kablolarımız için uygun görülmüş, kablolarımız ve firmamız başarıyla tüm denetleme süreçlerini tamamlamıştır.
 
Ürünlerimizin kalitesi dünya çapında tanınmaya başlayarak, artan ihracat rakamları ile TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından ihracat satışları baz alınarak Türkiye’deki ilk 500 sanayi kuruluşu arasında olmaya hak kazanmıştır.

Yükselen Değer
2013
Yükselen Değer

Firma artan net satışlarla birlikte toplam ciroda İSO (İstanbul Sanayi Odası) tarafından ilk 1000 sanayi kuruluşu arasında girmeye hak kazanmıştır.

İhracaat
2018
İhracaat

CMK KABLO başarısını 2018 yılına kadar devam ederek korumuş ve TİM tarafından ihracat satışları baz alınarak en iyi ilk 500 firma arasına 475. olarak yer almıştır.

Digital Çözümler
2020
Digital Çözümler

CMK KABLO değişen ihtiyaçlara göre günümüzün getirdiği koşulları ve durumları da göz önünde bulundurarak firma bünyesinde birçok Digital Çözümler bulundurarak kablo sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi hedeflemiştir. Süreçler daha hızlı ve hatasız ilerlemektedir.